HONOR Magic6 Pro pozwolił sterować samochodem za pomocą wzroku!

Na prośbę marki Honor przesyłam Wam informację na temat sterowania samochodem nowym telefonem.

Nadchodzący smartfon HONOR Magic6 Pro pozwolił sterować samochodem za pomocą wzroku!

Marka HONOR zaprezentowała, jak jej technologia śledzenia wzroku, przy wsparciu sztucznej inteligencji, pozwoliła na sterowanie samochodem bez kierowcy w jego wnętrzu. Eksperyment został przeprowadzony przy użyciu smartfona HONOR Magic6 Pro, a efekty testu można zobaczyć na nagraniu, udostępnionym przez kanał Autocar na YouTubie.

Film Autocar – HONOR Magic6 Pro: forward-thinking innovation: https://youtu.be/zAJnrWQB3iM?si=8PBxv00B6NzxQRuP

Na wideo zostały przedstawione cztery komendy, które można aktywować na smartfonie HONOR Magic6 Pro za pomocą wzroku. Umożliwiają one włączenie i wyłączenie silnika oraz poruszanie się do przodu i do tyłu. Po spojrzeniu na określony przycisk przez około 2-3 sekundy, zostanie aktywowana odpowiednia komenda, która pozwala sterować samochodem. Ten eksperyment pokazuje, że marka HONOR wierzy w sztuczną inteligencję, która w przyszłości może zmienić sposób komunikacji pomiędzy człowiekiem a urządzeniem.

„Technologia śledzenia wzroku, zastosowana w nadchodzących smartfonach HONOR Magic6 Pro, może mieć w przyszłości wiele zastosowań”- powiedział James Brighton, inżynier samochodowy, który brał udział w przygotowaniu eksperymentu. „Przykładowo dzięki tej funkcji będziemy mogli w przyszłości połączyć najważniejsze elementy autonomicznej jazdy z tym, co najlepsze w ludzkich umiejętnościach prowadzenia samochodu, tworząc najlepsze możliwe doświadczenie z podróżowania autem” – dodał James Brighton.

O potencjalnych zastosowaniach AI, opracowanych z myślą o ludzkich potrzebach, opowie CEO marki HONOR, George Zhao, w trakcie jednego z paneli w trakcie nadchodzących targów MWC w Barcelonie.  W rozmowie weźmie też udział przedstawiciel partnera HONOR, firmy Qualcomm. Panel odbędzie się 26 lutego o godzinie 17:00 na terenie targów MWC 2024.

Co o tym sądzicie?