Jabra Elite 75t po dłuższym czasie

Jabra Elite 75t

Ostatnio Jabra wypuściła bardzo dużą aktualizację dla słuchawek Jabra Elite 75t (dokładniej 21.10). Jest to aktualizacja dodająca aktywną redukcję szumów, a że jako używam tych słuchawek też już jakiś czas, to mogłem sprawdzić, jak działają teraz słuchawki po tej aktualizacji. Na początku chciałbym się z Wami podzielić opinią na ich temat po dłuższym czasie użytkowania, a później skupię się na samej nowej funkcji ANC (aktywnej redukcji szumów).

Jak sprawdzają się u mnie słuchawki?

Jabra Elite 75t

Jeżeli nie czytaliście mojej recenzji tych słuchawek, to polecam na początku Wam ją przeczytać: Recenzja Jabra Elite 75t. W recenzji pisałem o tych słuchawkach bardzo dobrze i podczas testów byłem w nich zakochany. Zakochany w nich jestem nadal cały czas, chociaż mój egzemplarz nie wygląda już jak nowy. Widać, że zjadł je trochę ząb czasu — a najbardziej widać to na pudełku od słuchawek. Tylko taki jeden minus zauważyłem podczas używania tych słuchawek już od 9 miesięcy. Nadal uważam, że są to świetne słuchawki, super trzymają na baterii, nie wypadają z uszu, czy też nie przerywają muzyki.

Jakość muzyki nadal jest świetna, nawet jak porównuje je to do nowych słuchawek, które wychodzą cały czas na rynek. Od 9 miesięcy nie mogę na nie narzekać, a korzystam z nich wszędzie: podczas wyjść, podczas pracy, spotkań online itp. Jestem bardzo ciekawy, jak będą się spisywać słuchawki Jabra Elite 85t, bo jak na razie jestem zakochany tylko w poprzednim modelu, czyli 75t.

Aktualizacja ANC dla Elite 75t

Jabra Elite 75t

Dnia 21.10.2020 Jabra wypuściła aktualizację dla tych słuchawek, która dodała funkcję ANC (aktywna redukcja szumów). Na początku już mogę Wam powiedzieć, że nie byłem nastawiony do tej funkcji jakoś pozytywnie. Myślałem, że to jednak nie będzie tak działać, jak u innego producenta, którego też uwielbiam, jednak byłem w ogromnym błędzie.

Po zainstalowaniu aktualizacji naszym oczom w aplikacji pojawia się początkowy konfigurator ANC. Wszystko ustawiłem tak, jak powinno być i jakoś na początku nie odczułem żadnej różnicy. Słuchawki Elite 75t same już w sobie bardzo dobrze wytłumiają otoczenie, jednak dopiero później zobaczyłem jak to świetnie działa. Myślałem też na początku, że źle to ustawiłem, bo jednak nadal trochę słyszałem otoczenie, kiedy jednak włączyłem muzykę i słuchawki przyswoiły się do odgłosów otoczenia, to zauważyłem wielką różnicę (a właściwie to nic nie słyszałem). Nie słyszałem osoby, która była obok mnie i do mnie mówiła (a nawet już potem krzyczała! — jakoś trzeba przetestować nowe funkcje). Więc uważam, że warto zaktualizować swoje słuchawki Elite 75t i włączyć funkcję ANC, będziecie mogli jeszcze bardziej wczuć się w muzykę i nie przejmować się otoczeniem np. w kawiarni, komunikacji miejskiej, czy nawet w domu.

Macie słuchawki Elite 75t i sprawdzaliście najnowszą funkcję ANC?