Recenzja – Acer H6531BD

Acer H6531BD

Na testy trafił do mnie kolejny projektor Acera, mowa o tytułowym sprzęcie Acer H6531BD. U mnie wcześniej mogliście przeczytać recenzję przenośnego projektora Acer Aopen AV10a. Tytułowy projektor nie jest w ogóle przenośny. Jest to domowy projektor (chociaż nie tylko), który można wykorzystać na wiele ciekawych sposobów. Jakich i jak ten projektor się u mnie spisał? Przekonacie się poniżej.

Na początku powiedzieć muszę o tym, że ten projektor zaskoczył mnie niewątpliwie jakością rzucanego obrazu na ścianę. Miałem u siebie kilka projektorów na testach i jeszcze żaden z nich aż tak mnie, nie zaskoczył. Oczywiście szkoda, że nie ma on wbudowanej baterii, aby móc chwilę przynajmniej na nim podziałać w trasie, ale też nie wiem, czy taki wielki sprzęt chcielibyśmy nosić ze sobą pod pachą.

 1. Specyfikacja
 2. Konstrukcja
 3. Rozdzielczość i kolory
 4. Możliwości

1. Specyfikacja

Acer wyposażył ten projektor w porty:

 • HDMI x 2
 • Wejście audio
 • Wyjście audio
 • USB
 • Wejście VGA
 • Wyjście VGA
 • RS232

Jak widać, ten projektor jest wyposażony w masę złączy, z których możemy korzystać do woli, jak się nam podoba i rzucać na ścianę swoje ulubione filmy/zdjęcia. Jako że jest to też najprostszy projektor, jaki może być, to nie ma on nie wiadomo co w sobie. Uruchamia się go, wybiera, z jakiego źródła chcemy skorzystać (wybiera też automatycznie) i się bawimy. Co jest ważne, to żywotność lampy w tym modelu wynosi do 20 000 godzin — co jest naprawdę bardzo długim czasem i pozwoli nam zaoszczędzić na żarówkach.

Acer H6531BD

2. Konstrukcja

Acer H6531BD został wykonany w całości z plastiku. Jest to plastik bardzo dobrej jakości i na nic nie można narzekać. Co ważne, to z przodu znajduje się stopka do regulacji kąta nachylenia naszego projektora. Nie musimy tak jak przy niektórych przenośnych projektorach podkładać rzeczy, aby nasz obraz idealnie padał na ścianę. Najważniejsze według mnie, to plastik tego projektora nie jest błyszczący i dzięki temu projektor po pewnym czasie nie będzie porysowany — chociaż nie będziemy go na pewno zabierać wszędzie ze sobą, ze względu na swoje gabaryty czy ciężar. Ten Acer waży ok. 2,60 kg, więc nie jest to mało jak na taki sprzęt, ale też nie jest dużo. Jest wiele innych cięższych projektorów. Wspomnieć muszę jeszcze o przyciskach na urządzeniu, które spisują się nieźle i nie miałem z nimi żadnego problemu — w sensie ich skok jest odpowiedni i nie będziemy się z nimi męczyć.

Acer H6531BD

3. Rozdzielczość i kolory

Acer H6531BD może wyświetlać nam obraz o rozdzielczości Full HD o rozmiarze 100-cali. Dla niektórych będzie to mało, jednak uważam, że nie ma co naprawdę narzekać na rozdzielczość, bo obraz wygląda tak, jak trzeba i podczas seansów filmowych/zdjęciowych nie zauważymy pikselozy lub poszarpanych krawędzi. Dodać jeszcze muszę, że projektor posiada automatyczną regulację obrazu, a także ręczną — nie musimy przenosić projektora, aby dostosować obraz na naszej ścianie. Jeżeli chodzi o kolory, to nie mogłem przy tym urządzeniu na nie narzekać. Acer LumiSense idealnie dostosowuje nasycenie barw, a także jasność obrazu do panujących w pomieszczeniu warunków, a także do ściany, na której rzucamy dany obraz. Dodatkowo dzięki Acer ColorBoost3D i Acer ColorSafe II nie musimy się bać o nasze kolory i podczas seansów filmowych, czy przy oglądaniu zdjęć wszystko będzie idealne i będzie nas zachwycało.

Acer H6531BD

4. Możliwości

Jakie możliwości posiada ten projektor? Tak naprawdę nie jest tego dużo, bo jest to dosyć prosty projektor do naszego dom, aby zrobić sobie kącik filmowy, a właściwie to kino domowe. Jedną z ważniejszych rzeczy w tym projektorze jest pilot, bo dzięki niemu możemy sterować projektorem na odległość. Z ciekawych rzeczy, to mamy tutaj funkcję 3D, dzięki której możemy poczuć się jak w prawdziwym kinie — tę funkcję umożliwia nam HDMI 3D. Dodatkowo w projektorze mamy zintegrowane głośniki, które nie są najgorsze, ale jeżeli chcemy wczuć się w jakiś film, to polecam skorzystać z zewnętrznych głośników.

Acer H6531BD

Podsumowując

Acer H6531BD nie jest aż takim drogim projektorem, jeżeli będziemy patrzeć na to, że ma on funkcję obrazu 3D, a także że kolory z tego projektora wychodzą znakomicie. Jedynymi wadami tego projektora, to na pewno jego waga, a także wiatraczek, który jest stosunkowo głośny jak na taki projektor. Jednak co się dziwić, wyświetla nam on obraz o wielkości 100-cali. U mnie sprawdził się idealnie ten projektor, nie tylko do oglądania filmów, ale także do oglądania zdjęć lub nawet do sesji, gdzie to wyświetla się zdjęcia na ścianie i fotografuje.

Acer H6531BD

Co myślisz o projektorze?