Recenzja – Adata SE760

Adata SE760

Niedawno trafił do mnie dysk Adata. Od razu się przyznam, że nigdy nie miałem do czynienia z tym producentem i tylko widziałem u znajomych, że posiadają produkty tej marki. Dysk, który do mnie trafił, jest dyskiem kieszonkowym. Adata opisuje ten dysk słowami: po prostu szybki. Czy tak rzeczywiście u mnie było? Czy dysk sprawdził się u mnie przy codziennej pracy na blogu?

Na samym początku chciałbym przyznać rację, że jest to rzeczywiście kieszonkowy dysk, ponieważ z łatwością mogłem go włożyć do kieszeni i pójść z nim. Co ważne, to mamy możliwość uruchomienia tego dysku na telefonie poprzez kabel USB C, więc tak naprawdę, nie musimy zabierać ze sobą laptopa, aby popracować na mieście lub zająć się niektórymi sprawami. Wystarczy nam dysk, kabel i telefon i możemy spokojnie (w moim przypadku) pracować nad zdjęciami.

  1. Specyfikacja
  2. Moje wrażenia

1. Specyfikacja

Adata SE760

Adata SE760 została wyposażona w port USB C, a wraz z zestawem otrzymujemy dwa kable: Type-C na Type-A w technologi USB 3.2, oraz drugi kabel Type-C na Type-C w technologi USB 3.2. Więcej nam nie potrzeba, bo jest to dysk SSD, który jest bardziej wytrzymały, a więc więcej odporny na wstrząsy i wibrację — dzięki czemu zapewnia lepszą ochronę danych i ponadto jest naprawdę cichy, w porównaniu do dysku twardego (HDD).

Testowany przeze mnie model dysku był o pojemności 1 TB (to jest najwyższa wersja). Jak dla mnie jest to odpowiednia wielkość dysku na takie rozmiary, dzięki czemu z łatwością mogłem przenieść aktualnie wszystkie zdjęcia i pliki na ten dysk i pracować z niego — nawet na telefonie! Oczywiście ten model można kupić także w wersji 256 GB i 512 GB, ale według mnie lepiej zainwestować w większy dysk, czyli np. 512 GB lub 1 TB. Przy aktualnych dużych rozmiarach zdjęć i plików, lepiej wyposażyć się w większą pamięć, aby później nie narzekać, że brakuje nam miejsca.

Według producenta dysk może odczytywać z prędkością sięgającą 1000 MB/s (o odczycie nic nie wspomina). Jak to było u mnie? Wyniki możecie zobaczyć poniżej na zrzucie ekranu — używałem złącza USB C i dzięki takiej prędkości praca na zdjęciach lub materiałach video odbywała się w błyskawicznym tempie.

Prędkość - Adata SE760

2. Moje wrażenia

Adata SE760

No dobrze, ale co myślę po użytkowaniu tego dysku? Do głowy wpadło mi, że na pewno będę chciał sprawdzić inne dyski tego producenta, a jak będzie możliwość, to przetestować inne produkty. Wracając do dysku SE760, to przyznać muszę, że dzięki jego wielkości mogłem spokojnie na nim pracować i go nosić — udałem się z nim nawet na działkę i tam pracować nad zdjęciami i filmami.

Na duży plus tego dysku zaliczam, że waży też stosunkowo mało i nawet w kieszeni po dłuższym czasie nie będziemy o nim pamiętać, a co dopiero w torbie! Dysk także mi towarzyszył przy tworzeniu, a dokładniej przy organizacji projektu. Za dużo plików, prezentacji i innych plików, które ulegały ciągłej edycji. Więc dysk sprawdził się u mnie znakomicie i nie mogłem na niego narzekać.

Adata SE760

Podsumowując

Adata SE760

Adata SE760 nie jest drogim dyskiem SSD — oczywiście to wszystko zależy od wybranej wielkości. Dla mnie ten dysk jest super i na pewno mogę go innym polecić. Jeżeli szukacie małego, zgrabnego i eleganckiego dysku, to na pewno pomyślcie nad tą Adatą. O prędkość nie musicie się martwić, bo jest ona naprawdę duża w porównaniu do niektórych testowanych przeze mnie dysków. Adata sprawdziła się u mnie i wiem, że też się na niej nie zawiedziecie.

Co sądzisz o tym dysku?