Recenzja – AOC U27P2

AOC U27P2

Cześć, dzisiaj przychodzę do Was z recenzją monitora od AOC, a chodzi konkretnie o model U27P2. Jest to większy brat recenzowanego już przeze mnie AOC Q24P2Q. Jak jego mniejsza wersja, ten monitor też przeznaczony jest do pracy na nim i ma się dobrze sprawdzać w home office. Zapraszam do recenzji.

 1. Specyfikacja
 2. Konstrukcja
 3. Rozdzielczość i kolory
 4. Możliwości

1. Specyfikacja

AOC U27P2 posiada ekran o przekątnej 27 cali oraz o rozdzielczości 3840 × 2160. Został on wyposażony w porty:

 • HDMI x2,
 • DisplaPort 1.2 x1,
 • USB typ B do podłączenia usb w monitorze, jako hub do komputera,
 • USB 3.2 x4,
 • Wyjście oraz wejście audio.

Rodzaj ekranu to IPS, a częstotliwość odświeżania tego monitora to 60 Hz. W AOC U27P2 znajdują się również 2 głośniki o mocy 2W. Wymiary tego monitora wraz z podstawką to: 613,6 × 544,5 × 200,1 mm.

W zestawie wraz z monitorem dostajemy także kable:

 • HDMI 1,8 m,
 • DisplayPort 1,8 m,
 • Audio 1,8 m,
 • USB 1,8 m.

AOC U27P2

2. Konstrukcja

AOC U27P2 stylistycznie niczym nie różni się od AOC Q24P2Q. Tak jak on jest wykonany w całości z plastiku, a podstawka i dolna ramka ekranu jest wykonana ze szczotkowanego plastiku. Jak pisałem w przypadku mniejszego monitora, miejsca, gdzie znajduje się szczotkowany plastik, łatwo można zarysować. Monitor ma ładny, bardzo elegancki wygląd.

Monitor posiada z przodu wąskie rami, co sprawia, że monitor prezentuje się dużo lepiej, a do tego sam monitor jest trochę mniejszy, przy zachowaniu już i tak dość sporego ekranu.

AOC U27P2 ma możliwość podnoszenia go w pionie, zmieniania kąta ekranu, oraz możemy monitor obrócić pionowo, co może niektórym ludziom ułatwić pracę. Dodatkowo podstawka posiada możliwość obracania monitora w poziomie bez ryzyka zarysowania biurka.

AOC U27P2

3. Rozdzielczość i kolory

AOC U27P2 posiada ekran 27 cali i posiada rozdzielczość 4K. Jest to główna różnica między AOC Q24P2Q. Proporcje ekranu to oczywiście 16:9, a czas odpowiedzi to 4 ms.

Jakość obrazu tego monitora jest na bardzo wysokim poziomie i nie mam się, do czego przyczepić. Kolory są odwzorowywane prawidłowo. Nie zauważyłem żadnych różnic w kolorze. Biały jest biały, a czarny jest czarny. Tak jak w przypadku mniejszego, w tym też zaskoczyła mnie jasność ekranu. Ekran jest naprawdę bardzo jasny. Nie potrafiłbym z niego korzystać na 100% jasności. Jest to na pewno dobre dla ludzi, którzy pracują w mocno nasłonecznionym pomieszczeniu.

27-calowy ekran to już naprawdę dużo. Daje to wiele możliwości pracy na nim. Bez problemowo mogłem pracować na 2/3 a czasem nawet 4 oknach naraz i nie miałem problemów z przemieszczaniem się po nich. Monitor będzie się idealnie sprawdzał u osób, które pracują na bardzo rozbudowanych programach, które posiadają dużo opcji na około. Ten monitor też idealnie spisywać się może w chwilach relaksu, gdy chcemy sobie odpocząć i obejrzeć jakiś film lub serial. Dzięki jego rozmiarowi oraz rozdzielczości 4K filmy ogląda się bardzo przyjemnie.

AOC U27P2

4. Możliwości

AOC U27P2 jak już wspominałem, ma możliwość pivot’u, dzięki czemu możemy monitor obrócić do pozycji pionowej. Ta opcja szczególnie ma się przydać w branży DTP (ang. desktop publishing – publikowanie zza biurka). Monitor też posiada bardzo szeroki kąt oglądania, bo aż do 178°. Jest to dobra wiadomość dla ludzi, którzy nie korzystają ze swojego monitora na wprost do siebie tylko stoi bardziej z boku, a dodatkowo może się przydać w sytuacjach, gdy grupowo pracujemy przy jednym monitorze i w tym przypadku każdy dobrze będzie widział, co jest na ekranie monitora.

Wspominałem już wyżej, że producent wyposażył ten monitor w 2 głośniki o mocy 2W. Działają one w miarę dobrze. Nie możemy od nich dużo wymagać i powinniśmy je traktować, jako miły dodatek i zastępstwo w przypadku braku innych opcji odtworzenia dźwięku z naszego komputera.

Dodatkowo monitor ten posiada 4 USB 3.2, które po podłączeniu do naszego komputera rozszerzają nam o 4 dodatkowe porty USB nasz komputer, do których możemy podłączyć, co chcemy. Jeden z nich posiada szybkie ładowanie, co sprawi, że nasz telefon naładuje się dużo szybciej.

AOC U27P2

Podsumowując

Na monitorze AOC U27P2 pracowało mi się wyśmienicie. Ekran ma duży, co pozwalało mi lepiej operować na programach i móc pracować na kilku oknach naraz. Monitor ten przeznaczony jest głównie do pracy na nim i na pewno dobrze spisze się w biurze, jak i w domu. Polecić też go mogę osobom, które poszukują dobrego monitora 4K do użytku domowego/codziennego. Gorąco go polecam.

AOC U27P2

Co myślisz o monitorze?