Recenzja – Green Cell

Green Cell

Cześć, z tej strony Kuba. Prawdopodobnie nie znacie mnie jeszcze, ponieważ jest to moja pierwsza recenzja. Dotąd pilnowałem, aby recenzje, które piszą moi koledzy z teamu, były pozbawione jak największej ilości błędów (pewnie wielu i tak nie zauważam).

Dostałem na testy zestaw gadżetów od producenta Green Cell. W skład wchodzi: power bank Green Cell GC PowerPlay10, ładowarka samochodowa Green Cell GC PowerRide oraz 3 kable do telefonów (microUSB, USB-C, Lightning) Green Cell Ray USB. Na samym początku powiem, że same gadżety zaskoczyły mnie swoją jakością wykonania oraz tym jak dobrze działają. O reszcie informacji na temat ich oraz o moich wrażeniach przekonacie się poniżej.

Green Cell GC PowerRide

Green Cell GC PowerRide

Specyfikacja

 • Moc: 54 W,
 • Wyjście: 3.6-6V/3A, 6-9V/2A, 9-12V/1.5A,
 • Wejście: 12V / 24V
 • Ma 3 porty USB Ultra Charge,
 • Jego wymiary to: 7,7 x 4 x 3 cm,
 • Waży niecałe 34 gramy.

Green Cell GC PowerRide

Moje wrażenia

Green Cell GC PowerRide

Ładowarka samochodowa Green Cell GC PowerRide moim zdaniem sprawdza się idealnie. Podczas naszych wspólnych podróży z teamem, gdzie jest nas już czwórka, to możliwość szybkiego naładowania aż 3 naszych telefonów było zbawieniem. Wymiary tej ładowarki są na tyle małe, że nie przeszkadza ona podczas jazdy samochodem. Dzięki temu, że ta ładowarka posiada wejście na 12V oraz 24V, możemy ją podłączyć w każdym samochodzie, który posiada gniazdo zapalniczki i cieszyć się z tego, że wszystko nam będzie działać. Na końcu dodam, że ta ładowarka samochodowa będzie jeszcze bardziej testowana podczas naszych mobilnych wyjazdów, które zbliżają się wielkimi krokami.

Green Cell GC PowerRide

ŁADOWARKI GREEN CELL

 

Green Cell GC PowerPlay10

Green Cell GC PowerPlay10

Specyfikacja

 • Pojemność: 10000 mAh,
 • Wyjście: USB-C: 5/9/12V Max 18W, 2x USB-A: 5/9/12V Max 18W,
 • Wejście: MicroUSB: 5/9/12V Max 18W, USB-C: 5/9/12V Max 20W,
 • Kompatybilny z wieloma technologiami szybkiego ładowania,
 • Wymiary: 140mm x 72mm x 14.1mm,
 • Waży lekko poniżej 200g,
 • W zestawie 25 cm przewód USB-C.

Green Cell GC PowerPlay10

Moje wrażenia

Green Cell GC PowerPlay10

Power bank Green Cell GC PowerPlay10 zaskoczył mnie bardzo pozytywnie. Przede wszystkim zaskoczyła mnie jego nieduża waga oraz jakość wykonania. Bardzo spodobał mi się pomysł umieszczenia przycisku, który uruchamia nam power bank oraz pokazuje jego stan naładowania w logo producenta. Jedyne, do czego mogę się przyczepić to do tego, że ten power bank bardzo łatwo się rysuje.

Green Cell GC PowerPlay10 posiada dwa porty USB-A oraz jeden port USB-C, które służą nam do ładowania swoich urządzeń. Wszystkie są wyposażone w technologię szybkiego ładowania. Ten power bank ładuje nasze urządzenia bardzo szybko. Jak podłączałem swoją Motorolę One Zoom do niego, gdy Motorola miała 35% to już po 10 minutach miałem ponad 50%. Należy pamiętać jednak, że jak korzystamy z telefonu lub innego urządzenia podczas ładowania, to on będzie się ładował dużo wolniej oraz będzie pobierał więcej energii z naszego power banka. Dlatego najlepiej podłączyć urządzenie i odłożyć na bok lub do plecaka i poczekać aż się naładuje do odpowiedniego poziomu (a jeśli Wasze urządzenie posiada szybkie ładowanie, będzie to trwało naprawdę nie długo). Miałem tylko jeden problem podczas testowania Green Cell GC PowerPlay10, to znaczy, gdy brałem go na miasto, miał jedną kreskę naładowania (+/- 25%), więc myślałem, że choć trochę mi naładuje telefonu. Gdy go jednak podłączyłem, po 2 minutach przestał ładować. Nie wiem, dlaczego tak było, ponieważ dioda nie mrugała, że poziom baterii jest na wykończeniu. Na końcu dodam, że ten power bank możemy ładować zarówno przez port USB-C, jak i przez port microUSB.

Green Cell GC PowerPlay10

POWERBANKI GREEN CELL

 

Green Cell Ray USB (LED)

Green Cell Ray USB (LED)

Specyfikacja

 • Długość: 120 cm,
 • Kompatybilne z wieloma technologiami szybkiego ładowania,
 • Polipropylenowy oplot,
 • Dioda Led przy końcówkach do ładowania

Green Cell Ray USB (LED)

Moje wrażenia

Green Cell Ray USB (LED)

Kable Green Cell Ray USB bardzo mi przypadły do gustu, a to dlatego, że już wcześniej miałem przewód w oplocie, ale on strasznie mi się plątał, a tych ani razu nie miałem poplątanych. Miłym dodatkiem do nich jest rzep. Dzięki niemu możemy spiąć nasz przewód i nie będzie się on nam plątał między inne rzeczy w torbie czy to plecaku. Kable po zwinięciu zajmują dużo mniej miejsca. Na końcu posiadają one diodę Led, która nie tylko ładnie wygląda, gdy ładujemy telefon, ale też w nocy, gdy jest bardzo ciemno, ułatwi to nam podłączenie przewodu do telefonu lub innego urządzenia (szczególnie to się może sprawdzić w przypadku microUSB, ponieważ trzeba ten kabel odpowiednio podłączyć). Green Cell Ray USB radzą sobie z szybkim ładowaniem. Ich długość (120 cm) jest dla mnie minimum, ponieważ gdy leżę w łóżku to gniazdko do ładowania mam nieco oddalone i kabel, który dostałem wraz z telefonem, starczał mi na styk, a w przypadku tych kabli mam większą swobodę w poruszaniu się na łóżku i zostaje mi pewien zapas.

Green Cell Ray USB (LED)

Kable Green Cell

 

Podsumowując

Wszystkie te gadżety sprawdziły się u mnie, jak i u reszty teamu wyśmienicie. Ceny ich nie są duże, patrząc na to, jakie mają możliwości oraz jak zostały wykonane. Jeśli poszukujecie dobrej ładowarki do samochodu z szybkim ładowaniem lub power banku, który również posiada szybkie ładowanie, a może kabla, w przypadku którego będziecie pewni, że na pewno będzie ładował Wasze urządzenie z odpowiednią prędkością i nie rozwali Wam się po tygodniu. Jeśli tak, to z czystym sumieniem mogę Wam polecić, któryś z wyżej opisanych produktów.

Green Cell

Co sądzicie o produktach Green Cell?