Recenzja – Huawei Display

Huawei Display

O kilku monitorach marki Huawei mogliście przeczytać już na blogu. Teraz przyszedł czas, abym to przedstawił Wam jeden z najtańszych i najzwyklejszych monitorów, czyli Huawei Display. Czy jest to monitor, który warto posiadać u siebie w domu lub w domowych biurze? Przekonacie się o tym poniżej.

Na początku powiedzieć mogę, że Huawei Display 23.8″ jest również minimalistycznym projektorem, zarówno jak Huawei MateView. Jednak ten model nie posiada wiele inteligentnych funkcji i też znacznie tańszym wyborem. Można ten monitor polubić, szczególnie jak szukamy czegoś prostego i minimalistycznego.

  1. Specyfikacja
  2. Konstrukcja
  3. Rozdzielczość i kolory
  4. Możliwości

1. Specyfikacja

Huawei wyposażył ten monitor w porty:

  • VGA
  • HDMI

Jak widać, ten monitor nie ma, nie wiadomo ile złączy, najważniejsze, że znalazło się w tym monitorze złącze cyfrowe i analogowe. Więc każdy będzie mógł się do niego podłączyć, czy to ze starszym komputerem, czy nowszym. Oczywiście szkoda, że nie mamy w nim znacznie więcej złączy, jednak patrząc też na to, że kosztuje on ok. 700 zł, to jest stosunkowo mało jak na dosyć dobry i minimalistyczny monitor.

Huawei Display

2. Konstrukcja

Huawei Display został wykonany z bardzo dobrej jakości plastiku. Oczywiście ramie i sama stopka monitora została wykonana z metalu i od razu mogę powiedzieć, że monitor stoi stabilnie i musimy się bać o niego. Ramki wokół ekranu są bardzo cienkie, zarówno po bokach, jak i na górze i na dole. Miłym dodatkiem jest możliwość regulacji kąta nachylenia ekranu, aby pracowało lub przeglądało się na tym monitorze treści jak najlepiej i żebyśmy nie odczuwali żadnego dyskomfortu. Dzięki też małym ramkom możemy postawić obok siebie dwa takie same monitory i między nimi nie będzie aż takiej dużej przerwy.

Huawei Display

3. Rozdzielczość i kolory

W tym monitorze znajduje się matryca IPS z rozdzielczością Full HD. Monitor ma proporcje 16:9 i jego rozmiar to 23,8 cali. Niektórzy by mogli powiedzieć, że to bardzo mała rozdzielczość jak na tak nowy monitor i w miarę duży. Jednak przyznać mogę, że spokojnie przy optymalnej odległości nie widzimy żadnych pojedynczych pikseli, czy też rozmazanych krawędzi. Dodatkowo powiedzieć muszę, że mamy tutaj częstotliwość odświeżania monitora na poziomie 60 Hz, czyli tak standardowo.

Jeżeli chodzi o kolory, to nie mogę przy tym monitorze na nic narzekać. Mimo iż mamy tutaj barwy NTSC, to i tak przy mojej codziennej pracy i przy domowym odpoczynku (oglądanie seriali etc.) nie mogłem na nic narzekać. Biały jest biały, a czarny jest czarny. Oczywiście kolory nie są mocno nasycone, ale do podstawowych rzeczy w zupełności to wystarcza.

Huawei Display

4. Możliwości

Jakie możliwości posiada ten monitor? Tak naprawdę oprócz tego, że jest mały, minimalistyczny i można przy nim odpocząć, to nic specjalnego w nim nie ma. Nawet ustawienia jego są bardzo podstawowe i prawie każdy monitor je ma. Jedyną funkcję, jaką można zaliczyć w tym monitorze to zmiana kąta nachylenia ekranu. Więc jest to najzwyklejszy monitor marki Huawei.

Huawei Display

Podsumowując

Huawei Display nie jest drogim monitorem, szczególnie patrząc na portfolio Huawei. Czy warto się interesować tym zwykłym monitorem? Szczerze mogę Wam powiedzieć, że tak. Jest to idealny monitor do domu lub nawet do domowego biura. Spokojnie na nim można obejrzeć film/serial, czy nawet pracować. Jeżeli szukacie monitora do 1 000 zł, to weźcie właśnie ten pod uwagę — sprawdźcie sobie go też u siebie w sklepie, czy na pewno będzie Wam pasować.

Huawei Display

Co myślisz o monitorze?