Recenzja – Oppo Enco Free 2

Oppo Enco Free 2

Na testy wskoczyły do mnie najnowsze słuchawki Oppo, czyli Oppo Enco Free 2. Ostatnio mogliście przeczytać recenzję świetnych słuchawek Oppo Enco X — cały czas je bardzo dobrze wspominam. Jak wypadły u mnie ten model słuchawek, po styczności z Enco X? Przekonacie się tego z tej recenzji.

Na samym początku powiedzieć muszę, że ten model nie zaskoczył mnie jakoś bardzo. Według mnie są to ciekawe słuchawki z kilkoma fajnymi funkcjami, o których warto wspomnieć.

  1. Wykonanie
  2. Moje wrażenia

1. Wykonanie

Słuchawki, jak i samo etui na nie zostało wykonane z bardzo dobrego jakościowo plastiku, jest to jednak plastik błyszczący i widać na nim wszelakie rysy i odciski palców. Warto o tym pamiętać i zwracać na to uwagę, ponieważ po dłuższym czasie użytkowania nie będą one już takie ładne jak wcześniej — no, chyba że będziemy o nie dbać i nie będziemy ich wrzucać, gdzie popadnie, np. do największej kieszeni w plecaku/torbie.

Co ważne, to słuchawki są stworzone wraz z firmą Dynaudio, aby to dźwięk wydobywany ze słuchawek brzmiał jak najlepiej i cieszył nasze uszy podczas słuchania naszych ulubionych utworów lub instrumentów. Jak sprawdza się bateria w tym modelu? Według producenta słuchawki mogą wytrzymać nam do 4 godzin działania z aktywną redukcją szumów, a bez niej do 6,5 godziny. Wraz z etui możemy używać słuchawek do 30 godzin na jednym ładowaniu. Jak to sprawdza się w rzeczywistości? Przyznać muszę, że ładowałem etui tylko raz w tygodniu, przy większej eksploatacji słuchawek zdarzyło mi się ładować je 2 razy w tygodniu. Uważam, że jest to naprawdę świetny wynik jak na takie słuchawki i możemy w podróży słuchać swoich ulubionych utworów.

Oppo Enco Free 2

2. Moje wrażenia

Oppo Enco Free 2

Jakie są moje wrażenia dotyczące tych słuchawek? Tak naprawdę słuchawki przypadły mi do gustu, nie są może nie wiadomo jak bardzo zjawiskowe i aktywna redukcja szumów nie wycisza nam otoczenia do zera, ale są to słuchawki, które można nosić i cieszyć się przyjemnymi dźwiękami i swoją ulubioną muzyką. Bardzo fajną sprawą jest możliwość dostosowania dźwięku pod swoje preferencje dzięki equalizerowi, a także dzięki dopasowaniu słuchawek w aplikacji. Co prawda te słuchawki nie wbijają w fotel jak model Enco X, ale przynajmniej długo trzymają na baterii i nie można na nie narzekać.

Oppo Enco Free 2

Podsumowując

Oppo Enco Free 2 nie są tanim urządzeniem, jednak są to słuchawki z bardzo dobrym dźwiękiem i w dosyć dobrą aktywną redukcją szumów. Słuchawki same w sobie są bardzo wygodne i nie uwierają nam w uszach. Nie mogłem przez cały okres testów narzekać na nie, więc mogę spokojnie Wam je polecić. Jeżeli szukacie fajnych słuchawek, to możecie zdecydować się właśnie na nie.

Oppo Enco Free 2

Co sądzisz o tych słuchawkach?