Recenzja – Samsung MG23T5018CG

Samsung MG23T5018CG

Jakiś czas temu miałem okazję gościć w swojej kuchni kuchenkę mikrofalową Samsung MG23T5018CG. Nie często testujemy tego typu sprzęty na naszym blogu, ale postaram się jak najdokładniej opisać moje wrażenia z użytkowania tego sprzęt. Jeżeli jesteście ciekawi, co ma do zaoferowania mikrofalówka Samsunga, zachęcam do przeczytania całej recenzji.

  1. Wykonanie
  2. Moje wrażenia

1. Wykonanie

Cały front urządzenia pokryty jest szkłem, a po prawej stronie znajduje się nieduży ekran, oraz dotykowy panel, który służy do obsługi urządzenia. Drzwiczki są otwierane uchwytem, który wystarczy lekko pociągnąć. W przypadku tego modelu, do dyspozycji mamy zarówno mikrofale, jak i grill. Dodatkowo urządzenie oferuje wiele różnych trybów pracy, ale o tym za chwilę.

Wymiary kuchenki to 489 × 275 × 381 mm, a jej pojemność to 23 litry. Maksymalna moc, z jaką przygotujemy potrawy to 800 W (do wyboru mamy 6 różnych trybów poziomu mocy). Maksymalny pobór mocy, jaką pobiera urządzenie to 2300 W, gdy z pełną mocą używamy trybu Microwave+Grill. By odciążyć nieco naszą kieszeń, mikrofala została wyposażona w tryb ECO, który zmniejszy pobór mocy kuchenki, gdy z niej nie korzystamy — po włączeniu tego trybu wyświetlacz pokazujący godzinę zgaśnie.

Wymieńmy teraz funkcje, jakie oferuje nam Samsung w swojej kuchence. Zacznijmy od Qucik Defrost, który sprawi, że szybko i równomiernie rozmrozimy różnego rodzaju produkty. Znajdziemy tutaj także system TDS – czyli Triple Distribution System – który zadba o równomierne podgrzewanie potraw, dzięki trzem różnym emiterom mikrofal. Home Dessert to kolejna z funkcji dostępnych w urządzeniu, a dzięki niej przygotujemy przekąski takie jak ciasto w filiżance lub chrupiące ciastka. Na koniec Grill Fry, która w połączeniu z talerzem Crusty dołączonym do kuchenki pozwoli smażyć potrawy, wykorzystując znacznie mniejszą ilością tłuszczu w porównaniu do patelni.

Samsung MG23T5018CG

2. Moje wrażenia

Samsung MG23T5018CG

Pierwszy raz miałem okazję testować kuchenkę mikrofalową, więc sam do końca nie wiedziałem, na co konkretnie zwrócić uwagę. Jeżeli chodzi o wady urządzenia to z pewnością front, który łatwo zbiera nasze odciski i się brudzi. Na szczęście równie łatwo jest go wyczyścić, ze względu na materiał, z którego jest zrobiony. Dodatkowo tryb ECO, który należy włączyć każdorazowo po skorzystaniu z kuchenki — nie możemy włączyć go na stałe. Kolejny minus to brak funkcji parowego czyszczenia urządzenia, która jest dostępna w wielu innych urządzeniach.

Poza tymi kilkoma niedociągnięciami kuchenka na co dzień sprawdza się świetnie. Z łatwością przygotujemy w niej różnego rodzaju potrawy. Grill działa dobrze i spełnia swoją funkcję doskonale, więc ciężko jest mu cokolwiek zarzucić. Równie dobrym udogodnieniem jest zakres regulacji mocy od 100 do 800 W (w 6 różnych trybach), co nie ogranicza nas w żaden sposób. Wraz z samą kuchenką otrzymamy także, talerzyk Crusty, który przyda się przy równomiernym przygotowaniu większych dań i korzystaniu z funkcji Grill Fry, a także metalowy ruszt.

Samsung MG23T5018CG

Podsumowując

Przedstawiona kuchenka to urządzenie, które sprawdzi się w każdej kuchni. Co prawda brakuje w niej kilku funkcji, ale z pewnością, przyrządzimy w niej większość potraw, bez żadnego problemu. Jeżeli szukacie niezbyt skomplikowanego sprzętu, to z pewnością urzeknie Was prosty i przejrzysty panel tego urządzenia. Jest to średnich rodzajów kuchenka, która ze względu na swój minimalistyczny design, wpasuje się w większość wnętrz. Warto także wspomnieć o grillu, który działa świetnie i jest niewątpliwą zaletą kuchenki. Finalnie, kuchenka wywarła na mnie dobre wrażenie, chociaż cena samego urządzenia jest troszkę za wysoka w moim odczuciu. Nie mniej jest to urządzenie godne polecenia.

Samsung MG23T5018CG

Co sądzisz o tej mikrofalówce?