Recenzja – Teufel Cinebar One

Teufel Cinebar One

Cześć, dzisiaj powiem Wam trochę o małym soundbarze od Teufela. Cinebar One na początku wydawał mi się wyłącznie częścią zestawu Cinebar One+, natomiast po paru testach i próbie odświeżenia pamięci mam wrażenie, że jest inaczej. Jeżeli interesują Cię różnice pomiędzy nimi, zapraszam do lektury.

  1. Specyfikacja
  2. Moje wrażenia

1. Specyfikacja

W zestawie dostajemy soundbar, pilocik do obsługi urządzenia oraz ładowarkę. Niestety w zestawie nie jest zawarty kabel HDMI, ale jestem w stanie zrozumieć, że ten głośnik jest przeznaczony bardziej do użytku przez Bluetooth. Design pozostał taki sam, czyli trapezowaty kształt z zaokrąglonymi krawędziami. Wygląda przyjemnie i ładnie się prezentuje, jest minimalistyczny, ale przy tym nie jest nudny. Obudowa jest z matowego plastiku, który wydaje się solidny. Teraz pierwsza różnica, która rzuciła mi się w oczy względem Cinebar One+. Mianowicie osłonka na głośniki nie jest metalowa, tylko jest wykonana z cieniutkiego i całkiem przyjemnego w dotyku materiału. Wbudowane montowanie na statyw to też super opcja. Pewnie niektórym osobom się przyda, nie trzeba kombinować z czymś innym. Kolejna zmiana, już nie taka duża, to zmiana ułożenia portów na tyle urządzenia. Zmieniło się tylko rozłożenie, a nie same porty, ale jednak ciekawa decyzja producenta. Dostępne porty to HDMI, micro USB i wejście AUX.

Jeżeli chodzi o elementy, które dostajemy w zestawie, to muszę tutaj zwrócić uwagę na ładowarkę. Nie jest to po prostu kabel, który podpinamy do gniazdka i wszystko jest w porządku, tylko jest to przejście do akumulatora zewnętrznego i dopiero do gniazdka. Dokładnie jak w ładowarkach do laptopów. Czy to minus? Dla mnie osobiście nie bo mam gdzie ukryć taką kostkę, ale warto mieć na uwadze coś takiego. W zestawie znajduje się jeszcze mały, przyjemny pilocik. W porównaniu do Cinebar One+ jest to duży plus. Plastik wydaje się przyjemniejszy, do tego, dzięki zaoblonemu kształtowi, lepiej leży w dłoni. Przyciski przyjemnie klikają, bardzo mi się spodobał.

Teufel Cinebar One

2. Moje wrażenia

Teufel Cinebar One

Jeżeli chodzi o moje odczucia z samego korzystania, to jedno mogę powiedzieć na pewno, ten głośnik mocno skupia się na tonach niskich. Czyli jak ktoś głównie słucha z tego zakresu dźwięków, to będzie zadowolony. Niestety, jeżeli chodzi o tony wysokie, to tutaj już jest gorzej i można odnieść wrażenie, że te wysokie dźwięki w pewnym momencie się spłaszczają. Testowałem czy to kwestia trybu, w jakim słucham, ale niestety nie. Jeżeli chodzi o instrumenty, to tak jak się można spodziewać, basowe instrumenty będą brzmiały dobrze a instrumenty generujące wysokie tony już nie koniecznie. Wokal wypada całkiem dobrze, mogę powiedzieć, że zadowalająco.

Super funkcją, którą Teufel implementuje chyba do każdego urządzenia, jest wybór trybu odtwarzania. Na komputerze użylibyśmy jakiegoś „equalizera”, żeby podbić tony, które nam odpowiadają. Natomiast na telewizorze o ile mi wiadomo, takiej opcji nie ma. Dostępne są trzy tryby, Movie, Music oraz Voice. Najwięcej czasu spędziłem na Music ze względu na to, że jest wyśrodkowany. Movie wydaje mi się, że trochę bardziej podbija bas, co nadaje trochę więcej akcji. Natomiast Voice skupia się na częstotliwościach ludzkiego głosu, także, jeżeli w tle podcastu zacznie lecieć muzyka, to niestety nie spodziewałbym się pięknego dźwięku.

Teufel Cinebar One

Podsumowując

Jestem mile zaskoczony, że to nie to samo urządzenie, tylko sprzedawane osobno, a nie w zestawie. Bardzo podoba mi się pilocik do obsługi urządzenia, jest prosty i przyjemny w użytkowaniu. Jedna wada to słabe wysokie tony, ale wiadomo, że nie można mieć wszystkiego. W zamian za to Cinebar One posiada dobre niskie tony. Trzeba mieć na uwadze, że ładowarka jest jak do laptopa z akumulatorem, oraz w zestawie brakuje kabla HDMI. No i nie można zapomnieć o funkcji zmiany trybu odtwarzania. Moja finalna opinia jest następująca. Jeżeli lubisz głośniki z dobrymi niskimi tonami i wysokie tony nie są Twoim priorytetem, to z czystym sercem mogę polecić ten produkt. W przeciwnym wypadku polecam Ci zakup Teufel Cinebar One+.

Teufel Cinebar One

Co sądzisz o tym głośniku?