Większa efektywność energetyczna z Hisense

Na prośbę marki Hisense przesyłam Wam informację na temat zrównoważonego życia.

Większa efektywność energetyczna dla bardziej zrównoważonego życia

W marcu obchodzimy Światowy Dzień Efektywności Energetycznej, którzy powinien przypominać nam o wspólnej odpowiedzialności społecznej za ochronę zasobów naturalnych i za łagodzenie wpływu naszej działalności na środowisko. W marcu przypominamy o tym zarówno każdemu z nas osobno, jak i dużym firmom, których działania mają ogromny wpływ na środowisko. Z okazji Światowego Dnia Efektywności Energetyczne Hisense zachęca do stawiania na nowoczesne i energooszczędne urządzenia. Wybierając je, możemy ograniczyć emisję dwutlenku węgla oraz zmniejszyć nasz ślad węglowy. Dziś jest to bardzie potrzebne niż kiedykolwiek.

 

Zaangażowanie firmy Hisense w zrównoważony rozwój

Hisense, producent elektroniki użytkowej i sprzętu AGD, kładzie szczególny nacisk na realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ i osiągnięcie silnego wyniku ESG. Wśród swoich celów marka wyznaczyła zmniejszenie zużycia energii i zwiększenie wykorzystania odnawialnych źródeł energii w celu zmniejszenia wpływu swojej działalności na środowisko i zmiany klimatyczne. Zgodnie ze swoją strategią zrównoważonego rozwoju marka dąży do rocznego zmniejszenia zużycia energii w produkcji o 7%, osiągnięcia neutralności w zakresie 2 do 2030 r. i odzyskania energii ze źródeł odnawialnych.

 

Telewizor przyjazny dla środowiska

Telewizory laserowe Hisense nie tylko inspirują wciągającym i realistycznym obrazem oraz dźwiękiem, ale także priorytetowo traktują efektywność energetyczną i odpowiedzialność za środowisko. Produkty z technologią laserową zostały opracowane i są produkowane zgodnie z najnowszymi międzynarodowymi standardami emisji dwutlenku węgla z myślą o wysokim wskaźniku recyklingu i efektywności energetycznej. Telewizory te zużywają o 50% mniej energii elektrycznej w porównaniu z konwencjonalnymi modelami i zapewniają wskaźnik recyklingu na poziomie około 92%. Co więcej, telewizory Laser TV stawiają na pierwszym miejscu zdrowie oglądającego, dzięki zerowej emisji szkodliwego niebieskiego światła, co potwierdza znak certyfikacji TÜV.

Zrównoważone i energooszczędne kuchnie

Jeśli chodzi o życie bardziej przyjazne dla środowiska, nawet najmniejsze działania mogą mieć duże znaczenie. Jednym z nich jest drukowanie instrukcji obsługi na papierze nadającym się do recyklingu i oferowanie ich w formie cyfrowej, co wprowadziło Hisense. A jak działania Hisense wpływają na oszczędność energii, wody i detergentów w domach konsumentów? Technologia automatycznego dozowania w zmywarkach marki zmniejsza koszty detergentu nawet o 30%. Pozwala to nie tylko zaoszczędzić pieniądze, ale także zmniejszyć ilość odpadów chemicznych, przyczyniając się do czystszego środowiska. Kolejnym urządzeniem kuchennym, o którym należy pamiętać, jest lodówka. Niektóre lodówki Hisense są wykonane w 27% z materiałów pochodzących z recyklingu, co oznacza zmniejszenie śladu węglowego o 33% (w porównaniu do konwencjonalnego modelu RF632N4WIE).

 

Zmniejszone zużycie energii podczas prania

Wśród czynników wpływających na zużycie energii przez pralki i suszarki jest klasa energetyczna, rozmiar, pojemność i funkcje technologiczne. Nowoczesne pralki Hisense osiągają nawet 30-procentową poprawę oszczędności energii w porównaniu z pralką o najwyższej klasie energetycznej A.  Zaawansowane technologie, takie jak wykrywanie obciążenia, które dostosowują poziom wody w zależności od wielkości ładunku. Dodatkowo ustawienie kontroli temperatury może również pomóc w optymalizacji zużycia energii. Wybór niższej temperatury, szczególnie w przypadku lekko zabrudzonych rzeczy, może również zmniejszyć zużycie energii.

 

Dowiedz się więcej na stronie: https://pl.hisense.com/

Co o tym sądzicie?