5 miesięcy z 15-calowym Acerem | #MobilnyAcer

Witam. Jest to ostatni wpis z serii o Acerach z mojej strony. W tym wpisie podsumuję Wam, jak przed ostatnie pięć miesięcy pracowało mi się z 15-calowym laptopem Acera. Zapraszam do czytania!

Początki

Jako że jestem wielkim zwolennikiem komputerów stacjonarnych, bardzo sceptycznie byłem nastawiony do nowego laptopa. Zacząłem sobie zadawać podstawowe pytania: czy sobie poradzi, czy uciągnie te aplikacje, które chcę, czy będzie poręczny itd. Bałem się, że będę miał laptopa, który będzie leżał mi na półce, kompletnie nieużywany. Nie przekonywał mnie również sam rozmiar laptopa. Bardzo lubię pracować na dużych monitorach, więc przeskok z ponad 20 cali na 15 był dla mnie z początku problemem. Prawdę mówiąc, nie zapowiadało się u mnie na super współpracę z tym modelem Acera. Na szczęście się myliłem! Zacząłem dostrzegać w nim wiele plusów.

Jednym z nich jest wyżej wymieniona poręczność. Dzięki niemu mogłem z łatwością poradzić sobie z zadaniami na treningu w Pradze oraz pisać wszelkiego rodzaju artykuły, sprawozdania i tym podobne podczas podróży z miejsca na miejsce. Jeśli jesteście ciekawi mojej przygody z laptopem w Pradze, kliknijcie tutaj: link. Przeskok z większego na mniejszy ekran również nie był jakimś dużym problemem, kwestia przyzwyczajenia i pracowało mi się z czasem coraz lepiej. Co do wydajności, opiszę Wam wszystko później.

Kiedy jeszcze była jesień, a temperatury były dosyć znośne, lubiłem sobie wyjść z laptopem na zewnątrz i w ten sposób pracować. Kocham moją spokojną okolicę, nic mnie nie rozprasza, jedyne co słychać to podmuch wiatru, śpiew ptaków i od czasu do czasu przejeżdżające auto.

Możliwości

Laptop Acera z łatwością pomoże nam w pracy na przykład z pakietem MS Office, płynnie będzie wspomagał przebieg rozmowy na różnych platformach typu: Discord, Webex, Teams. Podczas pięciu miesięcy korzystania z tego 15-calowego laptopa, nie mogę mu nic zarzucić, jeśli chodzi o jakość rozmów. Niestety, w mojej skromnej opinii myślę, że kamerka w takim laptopie mogłaby być troszeczkę lepsza. Nie wiem niestety, jak sprawdzałby się przy montażu filmów oraz programowaniu, ale myślę, że jeśli nie byłyby to bardzo skomplikowane operacje, to Acer poradziłby sobie z tym.

Uciągnie on nawet mniej wymagające gry komputerowe, np.: CS:GO, League of Legends, Minecraft. Jak już wiecie, jestem ich wielkim fanem oraz cenię sobie odpoczynek, dlatego lubię sobie w wolnej chwili pograć. Na laptopie Acera — bez problemu!

Obecne korzystanie z laptopa

Na chwilę obecną używam swojego laptopa do pracy zdalnej. Gdy zacząłem pracować, musiałem mieć zawsze otwartych wiele okien przeglądarki naraz. Powiedzieć mogę, że laptop naprawdę daje radę, zwłaszcza przy tylu otwartych okienkach. Nie spodziewałbym się takich osiągów po mniejszej ilości RAMu. Jeżeli Wasza praca charakteryzuje się pracowaniem na wielu programach naraz, bardzo polecam podpięcie sobie drugiego monitora. Ja tak zrobiłem, Acer nie widzi problemu w tym, żeby to uciągnąć. Naprawdę świetnie pracuje się w ten sposób.

Podsumowanie

To było naprawdę dobre pięć miesięcy wykorzystywania możliwości 15-calowego Acera. Jako sceptyk laptopów, nigdy nie spodziewałbym się tak dobrych osiągów po laptopie tego kalibru. Bardzo szybko rozwiał on moje wszelkie wątpliwości dotyczące wydajności, stabilności i innych mankamentów. Naprawdę, gdyby nie nie ten Acer, nie miałbym porządnej stacji roboczej, będąc tak długo w trasie. Przemieszczając się co chwilę między Polską a Czechami, potrzebowałem czegoś niezawodnego. Jak widać Acer, nie zawiódł mnie ani razu.

Dziękuję z całego serca firmie Acer oraz Tymkowi za zorganizowanie tak wspaniałego projektu. To dzięki nim możecie czytać moje wypociny. Jeśli myślicie nad kupnem laptopa służbowego, który jest bardzo wydajny co do swojej ceny oraz niezawodny, na Waszym miejscu bardzo poważnie wziąłbym pod uwagę laptopa od Acera.