Honor wyznacza przyszłość AI

Na prośbę marki Honor przesyłam Wam informację na temat przyszłości AI.

HONOR wyznacza przyszłość AI, przedstawiając pierwszy interfejs oparty na intencjach

George Zhao, prezes HONOR Device Co. Ltd., wspólnie z liderami branży elektronicznej, wziął udział w panelu dyskusyjnym na temat sztucznej inteligencji. Oprócz niego na scenie pojawili się John Hoffman, prezes GSMA Ltd., oraz Alex Katouzian, dyrektor generalny MCX, Qualcomm Technologies, Inc. W panelu noszącym nazwę „Stawianie użytkowników na pierwszym miejscu w rozwoju sztucznej inteligencji: kluczowe aspekty tworzenia AI dla inteligentnych urządzeń” liderzy branży dyskutowali na temat znaczenia AI przy jednoczesnym zapewnieniu prywatności.

 

Wierzymy, że sztuczna inteligencja wpłynie na działanie systemu operacyjnego i zbuduje nasze przyszłe doświadczenia związane ze smartfonami. HONOR będzie rozwijać strategię AI, integrując ją z MagicOS i wszystkimi urządzeniami marki HONOR, zapewniając tym samym rozwiązania opracowane z myślą o ludzkich potrzebach, które zachwycą naszych użytkowników przy każdej interakcji”- stwierdził George Zhao, podkreślając zaangażowanie firmy HONOR w rozwój urządzeń AI.

Wizja marki HONOR w zakresie wykorzystania sztucznej inteligencji na urządzeniach przenośnych została przedstawiona w nakładce MagicOS 8.0, która w pełni zintegrowała sztuczną inteligencję, wprowadzając pierwszy w branży interfejs użytkownika oparty na intencjach (IUI). MagicOS 8.0 oferuje również funkcję Magic Portal, która pozwala użytkownikom płynnie przełączać się między aplikacjami i uzyskiwać dostęp do usług za pomocą jednego przeciągnięcia. Obsługuje ona aż 100 najważniejszych aplikacji.

HONOR nawiązał również współpracę z firmą Qualcomm, czego efektem jest wykorzystanie otwartego kodu Llama 2 w smartfonie HONOR Magic6 Pro. Dzięki takiemu rozwiązaniu moc sztucznej inteligencji jest dostępna na urządzeniu również w trybie offline.

 

Otwarty ekosystem

Marka HONOR stworzyła własny, otwarty ekosystem współpracując z globalnymi partnerami takimi jak Qualcomm czy GSMA. „Skupiając się na otwartej współpracy, tworzymy na naszych urządzeniach inteligentne doświadczenia z korzyścią dla naszych konsumentów” – oświadczył Zhao.

Chcemy ułatwić użytkownikom rozwój i wprowadzanie innowacji na naszych platformach” – powiedział Katouzian. „Współpraca i otwartość są świetne dla branży, więc kooperacja Qualcomm z naszymi partnerami jest kluczowa. Wierzę, że tak długo, jak będziemy tworzyli innowacje, współpracując jednocześnie z innymi firmami, nasz potencjał będzie nieograniczony„.

John Hoffman dodał, że „sztuczna inteligencja jest gotowa zrewolucjonizować świat i cieszymy się, że firmy takie jak HONOR i Qualcomm wykorzystują technologię AI, aby wprowadzać innowacje w urządzeniach, poprawiając komfort życia„. GSMA, we współpracy z marką HONOR, zaprezentowało również kompendium „6G Terminal Vision”, nakreślające wielką wizję rozwoju terminali 6G w erze sztucznej inteligencji i wyznaczającą kierunek przyszłych postępów w branży.

 

Strategia AI z myślą o ludzkich potrzebach

Według Zhao, obecna fala przełomów w dziedzinie sztucznej inteligencji jest bezprecedensowa i będzie miała głęboki wpływ na inteligentne urządzenia. Strategicznym celem HONOR jest wprowadzenie AI do systemu MagicOS, prezentując pierwszy w branży interfejs użytkownika oparty na intencjach (IUI). Obejmuje on nowe jądro, nowy interfejs i połączony ekosystem wspierany przez sztuczną inteligencję, który jest dostępny na smartfonach czy komputerach.

Sztuczna inteligencja na poziomie platformy i LLM umożliwiają marce HONOR płynne łączenie urządzeń AI, takich jak komputery czy smartfony, w codziennym życiu użytkowników, tym samym rozumiejąc ich intencje i przewidując ich potrzeby” – powiedział Zhao. Prezes HONOR Device Co., Ltd. dodał też, że im bardziej konsumenci angażują się w korzystanie z urządzenia, tym bardziej staje się ono dostosowane do ich potrzeb i pomocne.

Alex Katouzian wypowiedział się na temat przenoszenia AI z chmury na smartfony i komputery. „Dzięki lepszej kwantyzacji czy zmniejszaniu modeli oraz współpracy z naszymi partnerami, takimi jak HONOR i dostawcami systemów operacyjnych, będziemy w stanie wykorzystać możliwości i dane sztucznej inteligencji zapisane w chmurze, aby przenieść je na urządzenia. Potencjał rozwoju AI na smartfonach czy komputerach jest praktycznie nieograniczony„.

 

Bezpieczeństwo podstawą sztucznej inteligencji

Sztuczna inteligencja nie może istnieć bez bezpieczeństwa” – oświadczył Zhao, podkreślając zasadę PFAST (prywatność, uczciwość i sprawiedliwość, odpowiedzialność, bezpieczeństwo i niezawodność, przejrzystość i możliwość kontrolowania) marki HONOR w rozwoju sztucznej inteligencji. „Wzywamy branżę do współpracy w zakresie zarządzania sztuczną inteligencją w celu zapewnienia większej prywatności i bezpieczeństwa” – zaapelował Zhao. Technologia HONOR MagicGuard i uzyskane certyfikaty prywatności, takie jak ePrivacySeal, są kluczowe w tym zakresie.

 

Kształtowanie przyszłości dzięki 6G

Standard 6G napędzany szybkim rozwojem sztucznej inteligencji przyniesie nie tylko wiele możliwości, ale również sporo wyzwań. HONOR i GSMA wspólnie zaprezentowały na targach MWC kompendium „6G Terminal Vision”.

Dokument ten, opracowany we współpracy z partnerami China Unicom, China Mobile, China Telecom, Du, Telstra i Inmarsat, przedstawia wizję inteligentnego świata z kreowanego myślą o ludzkich potrzebach, a także ukształtowanego przez możliwości 6G i sztucznej inteligencji. W kompendium wyszczególniono dziewięć potencjalnych scenariuszy, pięć kluczowych kierunków badań i cztery możliwości terminali 6G.

Prezentując wspomniane kompendium, HONOR i GSMA zrobiły pierwszy krok w kierunku zbadania przyszłości 6G. HONOR zaprasza partnerów branżowych do zjednoczenia sił, zaangażowania się we wspólne badania i dążenia do rozwoju 6G.

Co o tym sądzicie?