Porównanie – Samsung Galaxy S10+ vs Galaxy A70

Galaxy S10+ vs Galaxy A70

Przyznać się Wam muszę, że nie chciałem zbytnio robić porównania aparatów Samsunga Galaxy S10+ i Samsunga Galaxy A70. Jednak na Wasze życzenie takowe porównanie zrobiłem i teraz możecie zobaczyć, czy warto dopłacać do droższego urządzenia, aby robić dobre zdjęcia (i filmy). Oczywiście wielkie podziękowania dla Dragonist.pl za sprzęt do testów i możliwość dalszych naszych wspólnych przygód. Nie zmieniając tematu, już na wstępie chciałbym Wam powiedzieć, że spodziewałem się lepszych zdjęć z Galaxy A70. Niestety nie miałem jeszcze okazji przetestować aparatów w Galaxy A80 (mam nadzieję, że już niebawem będę miał) i się przekonam, czy rzeczywiście jest lepiej. Jednak i tak czy warto dopłacać sporą sumę pieniędzy na Galaxy S10+? Zaraz będziecie mogli się przekonać.

Zanim przejdziecie dalej, serdecznie Was zapraszam do obejrzenia pięciu zalet i wad aparatów w tych urządzeniach.

Specyfikacja

Galaxy S10+ vs Galaxy A70

Samsung Galaxy S10+ został wyposażony w pięć aparatów. Trzy z nich znajdują się na tylnej obudowie i główny aparat posiada matrycę 12 Mpx z mechaniczną przesłoną f/1.5-f/2.4. Drugi aparat z teleobiektywem posiada matrycę 12 Mpx z przesłoną f/2.4. Trzeci aparat z szerokim kątem posiada matrycę 16 Mpx f/2.2. Główna przednia kamerka posiada matrycę 10 Mpx z przesłoną f/1.9. Drugi aparat do rozpoznawania głębi ostrości posiada matrycę 8 Mpx z przesłoną f/2.2.

Samsung Galaxy A70 został wyposażony w cztery aparaty. Trzy z nich znajdują się na tylnej obudowie i główny aparat posiada matrycę 32 Mpx z przesłoną f/1.7. Drugi aparat do rozpoznawania głębi ostrości posiada matrycę 5 Mpx z przesłoną f/2.2. Trzeci aparat to ultra szeroki kąt, który posiada matrycę 8 Mpx z przesłoną f/2.2. Przednia kamerka to aparat z matrycą 32 Mpx i przesłoną f/2.0.

Zdjęcia

Po porównaniu sobie specyfikacji Galaxy S10+ i Galaxy A70 to trzeba przyznać, że Samsungiem Galaxy A70 powinniśmy zrobić znacznie lepsze zdjęcia. Jednak aktualnie liczy się oprogramowanie aparatów i znacznie lepsze zdjęcia wykonamy Samsungiem Galaxy S10+. No co tu dużo mówić, jest to flagowe urządzenie, które powinno robić jak najlepsze zdjęcia z całej reszty urządzeń producenta. Szkoda, że tak większość producentów postępuje, no ale wiadomo, liczą się pieniądze — przecież jakby Galaxy A70 moglibyśmy zrobić super zdjęcia (czasami się udaje), to nie musielibyśmy wydawać mnóstwa pieniędzy na najnowszego Galaxy S10/S10+. Pochwalić i tak muszę Samsunga, że po jakimś czasie dodaje nowe funkcje do swoich urządzeń (w tym Galaxy A70) i tak jak mogliście przeczytać recenzję A70, to podczas moich testów dostałem aktualizację aparatu dodającą: dużą stabilność, tryb nocny. Przynajmniej dzięki temu już lepiej można porównać Galaxy A70 do Galaxy S10/S10+.

Co do samych zdjęć, to powiedzieć mogę, że oczywiście lepsze zdjęcia wykonamy Galaxy S10+, ale też Galaxy A70 da się wykonać ładniejsze zdjęcia — czasami kolory są mniej nasycone, ale przecież nie każdy lubi takie mocne kolory. Sam fakt kolorów mnie nie zdziwił, chociaż mamy tutaj optymalizator scen i kolory powinny być podobne, to i tak zdziwił mnie HDR, który powinien być taki sam (bo jest od Samsunga), a czasami się mocno różnił. Jeżeli chodzi o zdjęcia w nocy, to oczywiście Galaxy S10+ wygrywa — na całe szczęście Galaxy A70 dostał tryb nocny, z którego polecam korzystać, ponieważ tryb automatyczny nie daje sobie rady, a tryb profesjonalny jest zbyt ubogi.

Teraz sami możecie sprawdzić, który telefon robi lepsze zdjęcia w niektórych warunkach oświetleniowych.

BEFORE – Samsung Galaxy S10+

AFTER – Samsung Galaxy A70

[twentytwenty]

[/twentytwenty]

[twentytwenty]

[/twentytwenty]

[twentytwenty]

[/twentytwenty]

[twentytwenty]

[/twentytwenty]

[twentytwenty]

[/twentytwenty]

[twentytwenty]

[/twentytwenty]

[twentytwenty]

[/twentytwenty]

[twentytwenty]

[/twentytwenty]

[twentytwenty]

[/twentytwenty]

[twentytwenty]

[/twentytwenty]

[twentytwenty]

[/twentytwenty]

[twentytwenty]

[/twentytwenty]

Nagrywanie

Oba Samsungi mają możliwość nagrywania w rozdzielczości 4K. Niestety tylko w Galaxy S10+ mamy optyczną stabilizację obrazu. Dopiero od niedawna Galaxy A70 ma dużą stabilność, która według mnie jest taka sobie. Na szczęście oba urządzenia mają też elektroniczną stabilizację obrazu. Powiedzieć jeszcze muszę, że podczas nagrywania mamy możliwość zmiany aparatu tylko w Galaxy S10+. W Galaxy A70 musimy przerwać nagrywanie, zmienić aparat i znowu rozpocząć nagrywanie (tylko w rozdzielczości Full HD). Co do samego nagrania, to przyznać trzeba, że jednak Galaxy S10+ lepiej radzi sobie z nagrywaniem — pod względem kolorów i jakości. Oczywiście da się Galaxy A70 nagrać film, ale nie będzie wyglądać tak dobrze, jak z Galaxy S10+. Przynajmniej w obu urządzeniach autofocus działa dosyć dobrze i nie trzeba na to narzekać.

Podsumowując

Galaxy S10+ vs Galaxy A70

Samsung Galaxy S10+ nie jest zbyt tanim urządzeniem, Galaxy A70 już możemy znaleźć w przystępnej cenie (nawet na Dragonist.pl). Czy lepiej wybrać Galaxy S10+, czy może jednak nie przepłacać i wybrać Galaxy A70? Tak naprawdę, to już zależy od Was. Bo jeżeli szukacie telefonu z lepszym aparatem i potrzebujecie telefonu głównie do zdjęć, to lepszym wyborem będzie Galaxy S10+. Jeżeli jednak zdjęcia robisz okazyjnie, ale chcesz mieć je w lepszej rozdzielczości, szczegółowości i jakości, a nie chcesz przepłacać za telefon, to dobrym wyborem będzie Galaxy A70. Oba urządzenia mają swoje wady i zalety, o których mogliście przeczytać w recenzjach lub posłuchać na moich filmach. Teraz to od Was zależy jakie zdjęcia Wam się bardziej podobają.

Zdjęcia wykonane Samsungiem Galaxy S10+ -> ZDJĘCIA

Zdjęcia wykonane Samsungiem Galaxy A70 -> ZDJĘCIA

A jaka jest Twoja opinia?