Programy z których korzystam najczęściej | #MobilnyAcer

Cześć, w dzisiejszym wpisie w #MobilnyAcer przedstawię Wam, z jakich programów korzystam podczas pracy na laptopie. Ja ostatnimi czasy spędzam większość swojego dnia przed laptopem. Od kiedy wstanę, aż położę się do łóżka. To, że tak dużo przesiaduję przed laptopem, jest spowodowane sytuacją na świecie i lepiej nie wychodzić teraz często z domu, do tego pogoda nie zachęca do wyjść, a najważniejszy powód jest taki, że mam zdalne studia od rana, a po zajęciach trzeba jeszcze innymi sprawami się zająć. Dlatego przez cały dzień używam wielu programów na swoim komputerze i dzisiaj przedstawię wam kilka z nich.

Podzielę wpis na dwie części. W jednej napiszę o aplikacjach, które wykorzystuje do pracy oraz na studiach, a w drugiej napiszę, czego używam w chwilach wolnych. Zapraszam do czytania.

Praca/Studia

Jednym z najważniejszych programów (moim zdaniem) potrzebnym nie tylko do pracy i nauki, ale także do codziennego korzystania z komputera jest przeglądarka internetowa. Ja korzystam od niedawna z Google Chrome, ponieważ chciałem się cały przenieść na usługi Google, aby mi się wygodniej pracowało. Jestem z tej przeglądarki bardzo zadowolony. Współpracuje ona najlepiej z całym pakietem programów Google, z których też bardzo często korzystam, więc ta zmiana była mi na rękę.

Na studiach korzystam głównie z Zooma, ale też mam zajęcia na Microsoft Teams. Są to programy idealne do grupowych rozmów. Posiadają wiele udogodnień, które ułatwiają w moim przypadku prowadzenie, a raczej uczestnictwo w zajęciach. Możliwość udostępniania ekranu, rysowania po ekranie wszystkich uczestników i wiele innych udogodnień mają właśnie te programy. Teraz podczas zdalnych zajęć korzystam z nich cały czas.

Na co dzień korzystam też z pakietu Microsoft Office. Głównie używam Worda, ale zdarzają się sytuacje, że korzystam także z PowerPointa oraz z Excela. Chyba nikomu nie muszę przedstawiać tych programów, raczej większość z Was miała kiedykolwiek z jednym z nich kontakt. Często też korzystam z innego pakietu programów biurowych, chodzi mi tu o już wspomniany przeze mnie pakiet Google. Uruchamiane są za pośrednictwem przeglądarki i naszą pracę na bieżąco zapisują na chmurze Google Drive. Z tej też chmury, na co dzień korzystam i trzymam tam swoje ważne pliki.

Do pracy i do codziennego korzystania z komputera również wykorzystuję jeszcze dwa bardzo ważne dla mnie programy. Pierwszym z nich jest Mozilla Thunderbird. Jest to menadżer naszych kont e-mail. Możemy dodać tam każdy nasz e-mail i w jednym miejscu, łatwo nimi operować. Drugi to menadżer haseł KeePass. Posiadam już wiele kont na wielu stronach i w wielu aplikacjach. Ciężko mi już to wszystko z pamiętać a do tego ciężko też wymyślić hasło trudne do złamania. KeePass daje możliwość przechowywania naszych haseł w zaszyfrowanym pliku, a do tego ma opcję generowania nam haseł w zależności od tego, jak złożone je chcemy mieć.

Czas wolny

W czasie wolnym korzystam z już wspomnianej przeze mnie przeglądarce internetowej Google Chrome. Oglądam YouTube, przeglądam Facebooka i wiele innych interesujących mnie stron. Przez przeglądarkę oglądam także HBO GO, jest to serwis, który posiada dużą ilość filmów i seriali, które mogą nam umilić późne zimowe wieczory.

Jeśli chodzi o filmy i seriale, to korzystam też z aplikacji Netflix, która tak samo, jak w przypadku HBO GO posiada dużą bazę filmów i seriali. Dzięki HBO GO i Netflix spędzam miło wolny czas sam lub z dziewczyną.

Jeśli mam ochotę pograć w jakąś grę to do wyboru mam bardzo dużą pulę programów, w których posiadam zakupione jakieś gry. Podam teraz kilka przykładów tych programów: Steam, Origin, Epic Games, Uplay. Każdy z tych programów posiada dużo opcji, głównie służą do przechowywania naszych gier, zakupionych w tych platformach.

Oto kilka programów, z których, na co dzień korzystam na moim laptopie. Korzystam też z innych, ale dużo rzadziej, albo uznałem, że nie są tak ważne, jak te, o których wspomniałem.

A Wy, z jakich programów korzystacie najczęściej?