Recenzja – Motorola Moto G51

Motorola Moto G51

Przyszedł w końcu ten czas, aby przedstawić Wam możliwości aparatów w telefonie Motorola Moto G51. Jak aktualnie radzi sobie telefon za ok. 700 zł i czy warto się nim zainteresować? Przekonacie się o tym poniżej.

Film jest w trakcie przygotowania.

  1. Specyfikacja
  2. Pochmurna pogoda
  3. Słoneczna pogoda
  4. Zdjęcia makro
  5. Zdjęcia w pomieszczeniu
  6. Przednia kamerka
  7. Zdjęcia nocne
  8. Próbka nagrania

1. Specyfikacja

Motorola Moto G51

Motorola wyposażyła ten telefon w cztery aparaty:

  • Tył:
    • 50 Mpx f/1.8
    • 8 Mpx f/2.2 — szeroki kąt
    • 2 Mpx f/2.4 — makro
  • Przód:
    • 13 Mpx f/2.2

2. Pochmurna pogoda

Zdjęcia podczas pochmurnej pogody wypadają bardzo dobrze. Jakość i szczegółowość zdjęć jest na dosyć wysokim poziomie jak na taki telefon. Niestety automatyczny HDR nie radzi sobie najlepiej i kontrast na zdjęciach jest duży, co niestety nie zawsze przekłada się na idealne zdjęcia. Na szczęście przy pochmurnej pogodzie nie wypada to źle, ale mogło być zawsze lepiej. Przynajmniej kolory są poprawne, no i na dodatek jasność również jest odpowiednia.

Pochmurna pogoda - Motorola Moto G51

Pochmurna pogoda - Motorola Moto G51

3. Słoneczna pogoda

Słoneczna pogoda również wypada bardzo dobrze, jeżeli mówimy o jakości i szczegółowości zdjęć. Wszystkie zdjęcia w wyżej rozdzielczości znajdziecie w galerii podlinkowanej na końcu recenzji. To, co się niestety rzuca tutaj w oczy, to kontrast i przez to również i rozpiętość tonalna. Niestety automatyczny HDR w tym modelu nie radzi sobie najlepiej przy mocnym oświetleniu, jest lepiej tak jak przy pochmurnej pogodzie, ale też nie zawsze. Zdjęcia po wykonaniu trzeba trochę podrasować podczas edycji. Szeroki kąt nie powala, ale przynajmniej w większości można zrobić ładne zdjęcia głównym aparatem (polecam zobaczyć galerię) i spokojnie ten telefon można zabrać ze sobą np. na wakacje.

Słoneczna pogoda - Motorola Moto G51

Słoneczna pogoda - Motorola Moto G51

4. Zdjęcia makro

Motorola wyposażyła niestety ten telefon w dedykowany aparat makro, który ma tylko 2 Mpx. Jest to naprawdę stosunkowo mało, szczególnie jak chcemy otworzyć zdjęcia na większym ekranie, niż tylko na naszym telefonie. Polecam takowe zdjęcia wykonywać głównym aparatem, ponieważ wychodzą one wtedy 100 razy lepiej. Jasność, szczegółowość i ostrość jest odpowiednia, a głębia ostrości wychodzi naprawdę bardzo ładnie. Kolory też są poprawnie odzwierciedlone, więc można za to ten telefon pochwalić, tak samo producenta. Oczywiście nie mogło też tutaj zabraknąć trybu portretowego, który spisuje się dosyć dobrze i można nim zrobić naprawdę ładne zdjęcia z artystycznie rozmytym tłem, nie tylko zbliżając się do fotografowanego obiektu.

Zdjęcia makro - Motorola Moto G51

Zdjęcia makro - Motorola Moto G51

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

W przypadku zdjęć w pomieszczeniu to zdjęcia wypadają naprawdę dobrze. Przy naturalnym oświetleniu zdjęcia są trochę za ciemne, ale jakość i szczegółowość zdjęć jest na odpowiednim poziomie. Kolory są poprawne, a autofocus szybko i sprawnie działa. Jedynie co trzeba pamiętać przy takich zdjęciach, to aby zwiększyć sobie ekspozycję lub zwiększyć jasność przy edycji. Co jest i tak najważniejsze, to krawędzie zdjęć nie są mocno poszarpane i rozmazane, jak to np. bywa przy szerokim kącie. Więc można to uznać, za naprawdę duży plus. Przy sztucznym oświetleniu zdjęcia wypadają równie dobrze i co ważne, to nawet czasami wypadają lepiej niż w naturalnym oświetleniu. To, co mnie również zaskoczyło, to ta Motorola bardzo dobrze radzi sobie z balansem bieli, co czasami nie musi być takie oczywiste, a szczególnie przy tych tańszych modelach.

Zdjęcia w pomieszczeniu - Motorola Moto G51

Zdjęcia w pomieszczeniu - Motorola Moto G51

6. Przednia kamerka

Przednia kamerka w Moto G51 jest poprawna. Nie jest jakaś spektakularna, ale jeżeli w średnich warunkach oświetleniowych zdjęciach wypadają nawet dosyć dobrze, pomimo iż, że są trochę ciemne. W lepszym oświetleniu zdjęcia wypadają o wiele lepiej i wtedy zdjęcia mogą się spodobać osobom, które lubią robić sobie tego typu zdjęcia. Najważniejsze, że zdjęcia wypadają w porządku i nawet balans bieli, nie działa tragicznie, tak samo, jak w głównym aparacie.

Przednia kamerka - Motorola Moto G51

7. Zdjęcia nocne

Zdjęcia nocne mocno mnie zaskoczyły w tym modelu, ponieważ nie sądziłem, że tryb automatyczny zrobi aż tak jasne zdjęcia, które będą nawet w porządku. W trybie nocnym zdjęcia są i jaśniejsze, ale niestety duża ilość szumów i ziarna nie przemawia za tymi zdjęciami. Moto G51 jest jednym z nielicznych wyjątków, gdzie mogę powiedzieć śmiało, że lepiej zrobić zdjęcia w trybie automatycznym niż trybie nocnym. Zostaje oczywiście jeszcze tryb profesjonalny, ale w nim nie każdy potrafi zrobić zdjęcia.

Zdjęcia nocne - Motorola Moto G51

Zdjęcia nocne - Motorola Moto G51

8. Próbka nagrania

Motorola Moto G51 ma możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości Full HD. Co ważne, to mamy możliwość uruchomienia w tym telefonie stabilizacji obrazu, która o dziwo sprawdza się nawet dosyć dobrze. Co do samego nagrania, to nie wygląda ono źle, ale jednak zbyt duży kontrast w większości sytuacji boli i Motorola musi jeszcze nad tym aspektem popracować. Bo gdyby nie to światło, to film wyszedłby całkiem niezły i ten telefon, nadaje się np. do nagrywania naszych poczynań na co dzień lub naszych wakacji. Nie jest rewelacyjnie, ale trzeba mieć z tyłu głowy, że jest to aktualnie telefon za ok. 700 zł.

Podsumowując

Motorola Moto G51

Motorola Moto G51 to tani telefon, na pewno mogliście nie raz przeczytać powyżej. Przez cały okres testów byłem z niego zadowolony i nawet byłem z niego zadowolony podczas wykonywania zdjęć, czy nawet filmów. Telefon bardzo mocno mnie pozytywnie zaskoczył i gdyby nie fakt problemu z kontrastem, to naprawdę byłby to idealny telefon na co dzień i do wyjazdów. Szeroki kąt też może nie powala, ale główny aparat dużo nadrabia, szczególnie dobrze działającym balansem bieli.

Zdjęcia wykonane Motorola Moto G51 -> ZDJĘCIA

A jaka jest Twoja opinia?