Fototest – Motorola Edge 20 Lite

Motorola Edge 20 Lite

Na testy trafił do mnie telefon Motorola Edge 20 Lite. Na blogu mogliście już przeczytać testy Edge 20 i Edge 20 Pro. Pozostał ostatni model, czyli model Lite, który jest najtańszy i dosyć ciekawy, jeżeli chodzi o serię Edge. Jak sprawdził się u mnie ten model? Przekonacie się o tym poniżej.

Film jest w trakcie przygotowania.

  1. Specyfikacja
  2. Pochmurna pogoda
  3. Słoneczna pogoda
  4. Zdjęcia makro
  5. Zdjęcia w pomieszczeniu
  6. Przednia kamerka
  7. Zdjęcia nocne
  8. Próbka nagrania

1. Specyfikacja

Motorola Edge 20 Lite

Motorola wyposażyła ten telefon w cztery aparaty:

  • Tył:
    • 108 Mpx f/1.9
    • 8 Mpx f/2.2 — szeroki kąt
    • 2 Mpx f/2.4 — do głębi ostrości
  • Przód:
    • 32 Mpx f/2.3

2. Pochmurna pogoda

Zdjęcia podczas pochmurnej wyglądają bardzo dobrze. Jakość i szczegółowość zdjęć jest na bardzo wysokim poziomie, a to głównie dzięki dużej matrycy, która znajduje się w tym modelu — najważniejsze, że model kosztuje ok. 1 700 zł. Oczywiście nie brakuje nam tutaj automatycznego HDR i sztucznej inteligencji. Tryb AI od Motoroli działa tak jak powinien i kolory przez to nie są zbyt mocne i przekoloryzowane. Automatyczny HDR również sprawdza się tak, jak trzeba i kontrast na zdjęciach nie jest zbyt duży.

Pochmurna pogoda - Motorola Edge 20 Lite

Pochmurna pogoda - Motorola Edge 20 Lite

3. Słoneczna pogoda

Podczas słonecznej pogody zdjęcia również wyglądają tak samo dobrze, co przy odrobinie gorszych warunkach oświetleniowych. Automatyczny HDR sprawdza się tak, jak powinno i do tego tryb AI nie psuje nam naszych zdjęć i wszystko wygląda świetnie. Spokojnie wykonamy tym modelem ładne zdjęcia na wakacjach, czy po prostu na co dzień. Szerokim kątem również możemy wykonać ładne zdjęcia i owszem brakuje tutaj teleobiektywu, ale na szczęście główny aparat i szeroki kąt spisuje się znakomicie.

Słoneczna pogoda - Motorola Edge 20 Lite

Słoneczna pogoda - Motorola Edge 20 Lite

4. Zdjęcia makro

Motorola nie wyposażyła tego modelu w dedykowany aparat makro, jednak producent nie zostawił nas bez tej opcji. Szeroki kąt jest wyposażony w autofocus, dzięki czemu mamy tryb makro i działa poprawnie, jednak lepiej zdjęcia wyglądają z głównego aparatu. Szczegółowość zdjęć jest na wysokim poziomie i głębia ostrości super oddziela tło od głównego obiektu zdjęcia. Nie można narzekać na tego typu zdjęcia i wyglądają one naprawdę ładnie. Oczywiście nie mogło zabraknąć nam tutaj trybu portretowego, który działa naprawdę w porządku i można wykonać ładne zdjęcia z artystycznie rozmytym tłem.

Zdjęcia makro - Motorola Edge 20 Lite

Zdjęcia makro - Motorola Edge 20 Lite

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

Zdjęcia w pomieszczeniu wychodzą bardzo dobrze. Jakość zdjęć w naturalnym oświetleniu wypada tak, jak trzeba. Jakość i szczegółowość zdjęć jest na bardzo dobrym poziomie. Nie można na nic narzekać, nawet na kolory, ponieważ są one poprawne. Co jest najważniejsze, to krawędzie na zdjęciach są tylko lekko poszarpane i rozmazane. Nad tym producent się postarał i nie można narzekać. Przy sztucznym oświetleniu zdjęcia również wypadają bardzo dobrze i nie można na nie narzekać. Jedynie co to kolory wpadają czasami bardziej w cieplejsze barwy, ale nie można na to narzekać, bo zawsze też można to poprawić w aplikacji do edycji zdjęć — chociaż owszem, nie powinno być tak.

Zdjęcia w pomieszczeniu - Motorola Edge 20 Lite

Zdjęcia w pomieszczeniu - Motorola Edge 20 Lite

6. Przednia kamerka

Przednia kamerka w tym modelu sprawdza się naprawdę bardzo dobrze. Jakość zdjęć jest na dosyć wysokim poziomie i nie można na to narzekać. Oczywiście w lepszych warunkach oświetleniowych zdjęcia wypadają jeszcze lepiej i wtedy nawet kolory są mocniejsze. Osoby, które lubią robić sobie tego typu zdjęcia, na pewno będą mogły być zadowolone — chociaż nie zawsze w średnich warunkach oświetleniowych.

Przednia kamerka - Motorola Edge 20 Lite

7. Zdjęcia nocne

Motorola coraz lepiej radzi sobie przy zdjęciach nocnych i co najważniejsze, to już nie trzeba będzie używać w każdym przypadku trybu nocnego. Trybem automatycznym wykonamy naprawdę jasne i ładne zdjęcia, ale oczywiście mamy tutaj także tryb nocny i profesjonalny. Trybem nocnym wykonamy jeszcze jaśniejsze zdjęcia, ale na całe szczęście trybem automatycznym wykonamy na tyle jasne zdjęcia, aby móc się nimi chwalić na swoich mediach społecznościowych. Czasami się może też zdarzyć tak, że przy trybie nocnym zdjęcia mają dużo szumów i ziarna, ale to też zależy od tego, w jakim miejscu i oświetleniu będziemy robić zdjęcia — w trybie automatycznym takich problemów nie zauważyłem i mam nadzieję, że Motorola poprawi to jakąś aktualizacją.

Zdjęcia nocne - Motorola Edge 20 Lite

Zdjęcia nocne - Motorola Edge 20 Lite

8. Próbka nagrania

Motorola Edge 20 Lite ma możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości 4K. Jednak tylko w rozdzielczości Full HD możemy używać szerokiego kąta i cyfrowej stabilizacji obrazu. Co do samego nagrania, to nie wyglądają one źle. Jednak lepiej robić tym telefonem zdjęcia, niż filmy, a jak już chcemy coś nagrać, to lepiej w rozdzielczości Full HD z włączoną stabilizacją.

Podsumowując

Motorola Edge 20 Lite

Motorola Edge 20 Lite nie jest drogim telefonem, ale czy warto interesować się tym modelem lite? Tak naprawdę spisywał się u mnie bardzo dobrze i nie mogłem na niego narzekać. Oczywiście brakowało mi tutaj teleobiektywu i trochę lepszego nagrywania. Na całe szczęście ten model jest super i mogę spokojnie go polecić do wykonywania ładnych pamiątek z podróży lub z dnia codziennego.

Zdjęcia wykonane Motorolą Edge 20 Lite -> ZDJĘCIA

A jaka jest Twoja opinia?