Ostatnie słuchawki marki Huawei, jakie miałem u siebie, to były słuchawki Huawei Freebuds Studio. Recenzję na ich temat mogliście już przeczytać, teraz przyszedł czas, aby przedstawić Wam najnowsze słuchawki douszne Huawei Freebuds 4, czyli następcę Huawei Freebuds 3. Jak sprawdziły się u mnie tytułowe słuchawki? Przekonać się możecie poniżej.
Na początku powiedzieć Wam mogę, że jestem zaskoczony nową wersją dousznych Freebuds, ponieważ poprzednia wersja owszem przypadła mi do gustu, ale czegoś mi w niej brakowało. W tej wersji już jest wszystko tak, jakbym tego chciał, chociaż i tak są lekkie braki (np. w super wytłumianiu otoczenia). Czego też brakuje mi w tej wersji słuchawek, to możliwość ładowania ich bezprzewodowo poprzez np. ładowanie zwrotne w naszym telefonie.
- Wykonanie
- Moje wrażenia
1. Wykonanie
Słuchawki zostały wykonane z bardzo dobrego plastiku. Nic nie skrzypi i wszystko jest poprawnie dopasowane. Ja otrzymałem na testy wersję srebrną, dzięki czemu etui na słuchawki było matowe i nie widać na nim rys i przetarć po dłuższym czasie użytkowania. Niestety nie mogę Wam potwierdzić, jak to wygląda z wersją białą, ale niestety muszę Was ostrzec, że jest to wersja z błyszczącym plastikiem, więc na nim na pewno będzie widać jakieś przetarcia. Tak było w np. Freebuds 3i, więc nie wiem, jak Huawei poradził sobie z tym faktem w najnowszych słuchawkach. W przypadku nowej wersji Freebuds mamy większy czas baterii, producent deklaruje, że łączny czas z naładowanym etui może wynosić ok. 22h (czyli o 2h więcej niż w poprzedniej wersji). Jak jednak sprawdza się to w rzeczywistości? Przyznać muszę, że nie jest źle. Spokojnie można prawie cały tydzień, nawet jak nie tydzień wytrzymać na jednym ładowaniu jak korzystamy z nich tylko na spacerze lub w komunikacji miejskiej. Jeżeli będziemy z nich częściej korzystać, to będziemy musieli je ładować co 3/4 dni — nie uważam tego za zły wynik, szczególnie dlatego, że mamy w nich aktywną redukcję szumów.
2. Moje wrażenia
Jakie są moje wrażenia dotyczące tych słuchawek? Oczywiście słuchawki bardzo przypadły mi do gustu i tutaj od razu też zwracam uwagę na to, że nie będą one dla każdego. Słyszałem już od znajomej, że te słuchawki douszne nie za bardzo do jej uszu pasują i po godzinie korzystania z nich bolały ją uszy. Mnie jeszcze się to nie przytrafiło i bardzo wygodnie mi się z nich korzysta. Więc polecam Wam wypróbować takie słuchawki przed zakupem w sklepie lub po zakupie od razu i sprawdzić, czy nie będzie trzeba ich oddać. Jeżeli słuchawki Wam pasują do ucha, to bardzo dobrze, jeżeli nie, to szkoda, zawsze możecie wybrać dokanałowe słuchawki marki Huawei.
Co do jakości dźwięku w tych słuchawkach, to przyznać muszę, że jest ona świetna i bardzo dobrze słucha się dzięki nim muzyki, rozmawia lub nawet ogląda filmy/seriale. Dźwięk nie jest opóźniony, a także dźwięk z mikrofonów w tych słuchawkach jest czysty i bardzo dobry — nikt z kim rozmawiałem przez te słuchawki, nie narzekał, że mnie nie słychać lub że mnie źle słychać. Dodatkowo w tych słuchawkach znajduje się aktywna redukcja szumów, jednak nie jest ona taka świetna, jakbym tego chciał. Owszem otoczenie jest wytłumione, jednak nie zawsze wszystkie dźwięki są wytłumione. Jest to też zasługa tego, że słuchawki nie są dokanałowe i dźwięk może dostawać się do naszych uszu, jednak spodziewałem się tego, że wszystkie dźwięki z otoczenia będą wytłumione, a nie tylko większa część. No cóż, nie można mieć wszystkiego, ale przynajmniej bardzo dobrze się z nich korzysta i funkcje dotykowe umilają także korzystanie z nich.
Podsumowując
Huawei Freebuds 4 nie są aż tak tanimi słuchawkami, więc czy opłaca się na nie w ogóle patrzeć? Szczerze mogę Wam powiedzieć, że tak. Słuchawki też działają oddzielnie, więc też możemy korzystać z jednej słuchawki (lewej lub prawej). Dźwięk z tych Freebuds 4 również jest taki, jakbyśmy tego chcieli, więc nie mogę się do tego przyczepić. Jedynie przyczepić się mogę do aktywnej redukcji szumów i mam nadzieję, że producent poprawi to jakąś aktualizacją, aby to właśnie jeszcze bardziej wytłumiało nasze otoczenie. Jeżeli szukacie bardzo fajnych słuchawek dousznych, to właśnie możecie zastanowić się nad nimi — ale najpierw sprawdźcie, czy nie będą Was boleć uszy po nich.